گپ دوستانه

امید اولین پله زندگی است پس به آفریننده ا ت امید وار باش و به غیر از او دل مبند...

خواص ترب سیاه
ترب درمان کننده یرقان، سنگ صفرا و اختلالات ترشح بیش از حد صفرا است.
حسن حیدری، متخصص تغذیه در گفت وگو با خبرنگار سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز در خصوص ترب و خواص درمانی آن گفت: ترب ریشه متورم وغده‌ای شکل گیاهی از تیره شب بو است. ترب دارای آب،‌چربی، قند، پروتئین، آنتی بیوتیک، گوگرد،کلسیم ، آهن و ویتامین A و B1 و B2 و PP است، همچنین تربچه نیز حاوی آب، پروتئین، چربی، قند، کلسیم، آهن است.
وی در خصوص ترب و اختلالات کلیوی ادامه داد: ترب کلیه را فعال کرده و بر حجم ادرار می‌افزاید و آب ساقه‌های ترب دفع کننده مثانه است. جوشانده تخم ترب، درد و ورم کلیه را درمان می‌کند و خیسانده ترب درمان کنده برونشیت ، تنگی نفس و سرفه‌های خلط دار مزمن است وسرفه‌های مزمن را درمان می‌کند.
این کارشناس افزود: آب ترب درمان کننده یرقان، سنگ صفرا و اختلالات ترشح بیش از حد صفرا است و این درحالی است که تخم ترب درد و ورم طحال را درمان می‌کند.
حیدری درخصوص اختلالات پوستی و ترب افزود: ترب پوست را تقویت نموده و موجب روئیده شدن مجدد موهای ریخته شده می‌شود.
ماساژ عضو سرمازده با جوشانده ترب سبب التیام التهابات سرمازدگی می‌شود. خلاصه آن ترب گیاهی مقوی و درمان کننده اختلالات گوارشی و صفراوی، کلیوی،‌تنفسی و پوستی است و دردهای مفصلی را تسکین می‌دهد. ترب سیاه نیز بی‌خوابی،یرقان ، سل،روماتیسم و سنگ کلیه و عفونت دندانها را بر طرف می سازد.

[ سه شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۸۹ ] [ 14:5 ] [ سعیده ]

[ ]